معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ: کاغذ به وفور در کشور هست

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به واردات کاغذ با ارز نیمایی گفت: با شناسایی منابع و تخصیص ارز، مشکلات کاغذ را رفع کردیم و امروز در کشور به وفور کاغذ داریم.

 

محمد خدادی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به پیگیری های روزانه شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع مشکلات کاغذ اظهار داشت: از ۵ ماه پیش که این سمت را بر عهده گرفتم بلافاصله به واردات کاغذ با ارز نیمایی اقدام کردیم.
به گفته وی، اختصاص ارز نیمایی به کاغذ نشان از توجه واقعی و اهتمام دولت به رسانه دارد. همانطور که دارو برای حیات ضروری است به رسانه هم نیاز داریم.
خدادی افزود: در حالی که نفس رسانه ها به شمارش افتاده بود ماموریت ورود به شرایط بحرانی را دریافت کردیم و با شناسایی منابع و تخصیص ارز مشکلات کاغذ را رفع کردیم و امروز به وفور کاغذ داریم.
معاون امور مطبوعاتی تاکید کرد که در جریان حل بحران کاغذ هیچ شخص و نهادی در کشور مانع از ورود کاغذ به کشور نشد و همه برای حل این مشکل همراه هم بودند و شاید نهایت همکاری در حوزه رسانه بودیم.

به گزارش ایسنا، محمد خدادی ـ معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ صبح روز دوشنبه (هشتم مهر ماه) در نشست خبری که با اهالی رسانه داشت از فرآیند حل بحران کاغذ سخن گفت و آمارهایی را از میزان واردات کاغذ و تخصیص آن به رسانه‌ها اعلام کرد.

خدادی اعلام کرد که تاکنون ۴۰ هزار تن کاغذ تخصیص داده شده است که ۲۷ هزار تن برای واردات تایید شده است؛ از این مقدار ۵ هزار تن توزیع شده است و ۳۵۰۰ تن آماده توزیع است. همچنین ۵ هزار تن در ماه بعد و ۸ هزار و ۵۰۰ تن تا دو ماه آینده توزیع خواهد شد.

 

به نقل از مرکزاطلاعات کاغذ نسخه چاپی بازگشت