تلاش ایران برای دستیابی به 40 درصد بازار جهانی چاپگرهای 3بعدی

همزمان با برگزاری نمایشگاه چاپ سه‌بعدی و مسابقه بهترین چاپگرهای سه‌بعدی ایرانی از سند ملی توسعه فناوری چاپ سه‌بعدی رونمایی شد.

 

با برگزاری نمایشگاه چاپ سه‌بعدی و مسابقه بهترین چاپگرهای سه بعدی ایرانی در سالن اجلاس سران با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور از سند ملی توسعه فناوری چاپ سه بعدی رونمایی شد.

دکتر جواد مشایخ، معاون دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص این سند اظهار کرد: همیشه یک سند راهبردی توسعه فناوری در همه کشورها تدوین می‌شود که این اسناد بر اساس حوزه‌های اولویت‌دار هستند.
وی با اشاره به سند نمایشگرهای 3 بعدی ادامه داد: در این سند اهداف این حوزه در یک چشم‌انداز بلندمدت 10 ساله ترسیم شده است.
مشایخ ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ایران بر اساس این سند باید به ۴۰ درصد بازار جهانی چاپگرهای 3 بعدی که معادل ۴۰۰ میلیون دلار (هزار و 150 میلیارد تومان) است، دست یابد.
وی تاکید کرد: در این سند تمام راهبردها، نقشه راه، اهداف، نقاط قوت و ضعف در حوزه ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی) مشخص شده، ضمن آنکه اقدامات و راهکارهای رسیدن به اهداف این حوزه نیز تبیین شده است.
 

برچسب ها


به نقل از ایسنا نسخه چاپی بازگشت