صدرور بی‌رویه مجوز نشر و تولید کتاب‌های بی‌ارزش

مدیر انتشارات فصل پنجم با بیان این‌که دانش تولید کتاب بر اساس تجربه و به‌تدریج کسب می‌شود، گفت:‌ از جمله مسائلی که به تولید کتاب‌هایی فاقد ارزش فنی و محتوایی منجر می‌شود، صدور بی‌رویه مجوز نشر است.

 
 
تولید مواد پوششی برای ضد آب کردن سطوح توسط محققان ایرانی

محققان ایرانی موفق به تولید مواد پوششی حفاظتی و رنگی شدند که مورد استفاده صنایع برای ضد آب کردن انها به کار می رود.

 
 
تولید پوست ارزان با پرینترهای ۳ بعدی

محققان کره جنوبی توانسته اند روشی جدید را برای پرینت سه بعدی پوست انسانی ارائه دهند که هم فرایند را کوتاه تر می کند و هم هزینه ها را کاهش می دهد.

 
 
باید استانداردهای بین‌المللی حرفه نشر را شناسایی کنیم

محمدحسن فکری، مترجم کتاب «تولید کتاب؛ از ابتدا تا انتها» ضمن تأکید به ورود حوزه نشر و تولید کتاب به عرصه آکادمیک، گفت: برای ارتقای دانش تولید کتاب باید استانداردهای حرفه نشر را در سطح بین‌المللی شناسایی و به‌تدریج استفاده از آن‌ها را الزامی کنیم.

 
 
این پرینتر در جیبتان جا می گیرد!

محققان پرینتری ساخته اند که در کف دست جا می گیرد و می تواند از هر دستگاهی که به وای فای متصل باشد، عمل پرینت را انجام دهد. 

 
 
شرایط دریافت حق‌السهم بن‌های دانشجویی و دانش‌آموزی اعلام شد

دانشجویان و دانش‌آموزانی که در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از بن کارت‌های خرید کتاب استفاده نکرده‌اند، می‌توانند از اول تیرماه نسبت به دریافت حق‌السهم خود اقدام کنند.

 
 
آمار ثبت‌نام ناشران ایرانی برای حضور در نمایشگاه کتاب پکن۲۰۱۷

با پایان مهلت اولیه ثبت‌نام برای حضور در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب پکن، ۲ تشکل صنفی، ۳ آژانس ادبی، ۸ ناشر، ۳ دانشگاه و ۵ موسسه فرهنگی برای حضور مستقیم در این رویداد ثبت نام کرده‌اند.

 
 
بازار چاپ دیجیتال در سال های اخیر رشد پیوسته ای داشته است

در حالی که بازار چاپ سیاه و سفید (B&W) چند سال است که رشدی نداشته است، اما روند نزولی هم در پیش نگرفته است. برای مجموعه ای از مصارف سیاه و سفید در تیراژ کم و کیفیت بالا به صورت پیوسته تقاضا وجود دارد، و این مساله فرصت های تجاری چاپی در اختیار ارائه دهندگان خدمات چاپ (PSP ها) قرار می دهد، کسانی که از فناوری چاپ دیجیتال مناسب بهره مند هستند و می توانند با هزینه ای به صرفه، از این تقاضا بهره مند شوند. 

 
 
جایزه دروپا 2017 به آن سوکل (Anne Sokoll)اهدا شد

محقق آلمانی با پایان نامه دکترای خود در مورد جنبش نویسندگان در GDR برنده شد.

 

سبقت صنعت چاپ از سینما ( ۲٣ خرداد ۱٣۹٦ )

 
سبقت صنعت چاپ از سینما

مسئولان قول مساعد برای پیگیری مسایل مالیات صنعت چاپ را داده‎اند و قرار است برای اولین بار قبل از سینما، تئاتر و دیگر مسایل فرهنگی، اولین کارگروهی که تشکیل می‌شود به صنعت چاپ اختصاص داشته باشد.

 
 
صاحب کارخانه بزرگ چاپ پرچم مهمان ماه عسل شد

برنامه امشب ماه عسل با حضور یک جوان موفق روستایی که امروز صاحب یک کارخانه بزرگ چاپ پرچم است مهمان مخاطبان شبکه  سه سیما شد.

 
 
افزایش تقاضای ایران برای کاغذ چاپ قرآن از بزرگترین تولید کننده اندونزی

یک شرکت بزرگ تولیدکننده اصلی کاغذ در اندونزی روز دوشنبه پیش بینی کرد با افزایش تقاضای ایران، مصر و لبنان برای کاغذ و چاپ قرآن کریم، میزان فروش کاغذ برای چاپ این کتاب آسمانی در سال جاری هفت درصد افزایش یابد و به 23 هزار و 625 متریک تن برسد.

 
 
 
بسته بندی و صادرات کالا، علاج بیکاری در آستارا

موقعیت مرزی و امکان صادرات کالا به خارج از کشور موجب شکل گیری مراکز سورتینگ یا بسته بندی محصولات کشاورزی با اشتغالزایی قابل توجه در آستارا شده است و حمایت از آنها و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی می تواند بیکاری را در این شهرستان ریشه کن کند.

 
 
دوربین‌ کنترلی برای ماشین چاپ

اندکی پس از معرفی دوربین‌های mRC-3D توسط Q.I Press Controls، این متخصص هلندی در  سیستم‌های اندازه‌گیری و کنترل برای صنعت چاپ، در راه بازار هند است.

 
 
افزایش ظرفیت تولید کاغذ بسته‌بندی در سال جاری

مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اضافه شدن حداقل ۳۰۰ هزارتن به ظرفیت تولید کاغذ بسته بندی کشور خبر داد.