با راه‌اندازی کارخانه تولید کاغذ از سنگ و چندین طرح تولیدی و صنعتی؛ زمینه اشتغال بیش از ۱۷۰۰ نفر از بیکاران در استان اردبیل فراهم می‌شود

فرماندار اردبیل گفت: با راه‌اندازی چندین طرح تولیدی و صنعتی اشتغال‌زا،زمینه اشتغال بیش از هزار و ۷۰۰ نفر از بیکاران در این واحد‌ها فراهم خواهد شد.

 
 
کاهش قیمت مقوا زمینه فعالیت برای صحافان را تسهیل کرده است

رییس اتحادیه صحافان تهران تاکید کرد؛ کاهش قیمت مقوا به خصوص مقوای گلاسه در ماه‌های اخیر به کمک صحافان آمده، موانع کاری برداشته شده و زمینه را برای فعالیت دست‌اندرکاران این حوزه تسهیل کرده است.

 
 
جدیدترین جدول‌های کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد

جدیدترین جدول های کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد.

 
 
توکل: نرم‌افزار جامع واگذاری غرفه‌های نمایشگاه کتاب طراحی شود

مدیر انتشارات صابرین، معتقد است؛ با طراحی یک نرم‌افزار جامع و کامل می‌توان بحث ضوابط واگذاری غرفه‌ها در نمایشگاه بین‌المللی کتاب نهران را با ملاک‌های مشترک و منسجم شفاف و قانونمند کرد.

 
 
رونق کاری چاپخانه‌ها در سه ماه پایانی سال

نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از ایجاد رونق کاری در چاپخانه‌های کشور طی سه ماه پایان سال به دنبال کاهش قیمت کاغذ و افزایش سفارش‌های ناشران خبر داد.

 
 
عوارض و مالیات برای واردات کتاب در اندونزی لغو شد

وزارت دارایی اندونزی دریافت هرگونه عوارض و مالیات برای واردات کتاب را لغو کرد و به‌این ترتیب، وارد کنندگان کتاب به این کشور هیچ‌گونه عوارض و حق گمرکی نمی‌پردازند.

 
 
خوانین‌زاده: کاغذ کتاب بریل مشمول ارز 4200 تومانی نیست

خوانین‌زاده با بیان اینکه تولید سالانه کتاب بریل از چندصد عنوان تجاوز نمی‌کند، به موانع توسعه نشر بریل در کشور؛ از قیمت کاغذ مخصوص تا بی‌اعتمادی ناشران اشاره کرد.

 
 
کاهش ۳۰ تا ۴۵ هزار تومانی قیمت کاغذ

یک ناشر گفت: بجز کاغذ تحریر به طور کلی با کاهش ۳۰ تا ۴۵ هزار تومانی قیمت کاغذ روبرو شده‌ایم.

 
 
کارخانه تولید کاغذ خوزستان کشور را از واردات بی‌نیاز می‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از مراسم کلنگ‌زنی کارخانه تولید کاغذ در استان خوزستان خبر داد که تکمیل آن نیاز کشور به کاغذ را به طور به طور کامل تامین خواهد کرد. 

 
 
دلار3برابر شد و کاغذ پنج برابر

سوم دی‌ماه 98 طی مراسمی «موافقت‌نامۀ تأمین مالی طرح تولید کاغذ ملی در استان خوزستان» امضا شد. رجانیوز به‌مناسبت این اقدام مهم ، گزارشی از وضعیت کاغذ در طی دو سال اخیر ارائه می‌کند.

 
 
احداث کارخانه تولید کاغذ در شادگان

با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث کارخانه تولید کاغذ در شادگان آغاز شد.

 
 
کارخانه تولید کاغذ در سیرجان راه‌اندازی می‌شود

استاندار کرمان با تکیه بر اینکه گزارش ارزیابی زیست محیطی با توجه به صنایع مستقر تهیه شود گفت : کلنگ راه اندازی طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در سیرجان در صورت دریافت استعلامات از ۲ هفته آینده زده می‌شود.

 
 
تشریح فرآیند ارزانی کاغذ/ ناشران از بازار آزاد کاغذ نخرند

اعضای کارگروه کاغذ معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اعلام کردند: کاغذ برای نمایشگاه کتاب سال 99 و حتی تا خرداد سال آتی هم موجود بوده و پاسخگوی نیاز ناشران است. ما به ناشران توصیه می‌کنیم از بازار آزاد خرید نکنند.تشریح فرآیند ارزانی کاغذ/ ناشران از بازار آزاد کاغذ نخرند

 
 
احتمال کمبود زینک در آستانه سی‌وسومین نمایشگاه کتاب

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با اشاره به احتمال کمبود زینک در بازار گفت: از زینک‌های دولتی که در میان لیتوگرافان و چاپخانه‌داران توزیع شده تنها سه یا چهارصد باقی مانده است.

 
 
احتمال کمبود زینک در آستانه سی‌وسومین نمایشگاه کتاب

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با اشاره به احتمال کمبود زینک در بازار گفت: از زینک‌های دولتی که در میان لیتوگرافان و چاپخانه‌داران توزیع شده تنها سه یا چهارصد باقی مانده است.