اجازه خروج ارز از کشور داده نخواهد شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد ارز از کشور خارج شود، گفت: به گونه ای سیاست گذاری خواهیم کرد که واحدهای تولیدی ارز را به کشور وارد کنند. 

 
 
شرط معافیت مالیاتی فعالان مناطق آزاد اعلام شد

رییس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به تکمیل نظام اطلاعات مالیاتی، از رصدو وصول مالیات فعالان اقتصادی مناطق آزاد خبردادوگفت: این فعالان با ارایه اظهارنامه ازمعافیت مالیاتی برخوردارمی شوند. 

 
 
اجرای ۵۴ پروژه با اشتغالزایی ۳۰ هزار شغل در ۴سال آینده

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: این سازمان در ۴ سال آینده ۵۴ پروژه با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار میلیارد ریال و اشتعالزایی ۳۰ هزار شغل را در برنامه کاری خود دارد.

 
 
سامانه جامع اطلاعات مشتریان بورس رونمایی شد

با آغاز به کار این سامانه ، دیگر از سهامداران فرمی برای احراز هویت دریافت نمی‌شود و در مقابل سرمایه‌گذاران با ثبت‌نام در این سامانه می‌توانند به کلیه خدمات بازار سرمایه دسترسی داشته باشند. 

 
 
آغاز تحویل سالن‌های نمایشگاه کتاب به تشکل‌های نشر

معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تحویل سالن‌ها به تشکل‌های نشر برای غرفه‌سازی و آماده سازی نمایشگاه کتاب خبر داد. 

 
 
بازدیدکنندگان در نمایشگاه کتاب با نشر الکترونیک آشنا می‌شوند

دبیر انجمن ناشران الکترونیک با اشاره به لزوم جداسازی ناشران الکترونیک از فعالان حوزه دیجیتال گفت: نشر الکترونیک و کتاب الکترونیک بازار بکر و نابی در کشور ما به شمار می‌آید و دست‌اندرکاران حوزه نشر و سیاستگذاران کشور باید برای تقویت این حوزه کمک کنند، در این میان معتقدم نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مکمل و کمک کننده برای توسعه کتاب الکترونیک باشد و باید به این حوزه ورود پیدا کرد. 

 
 
ناشران و چاپخانه‌داران جرأت خرید کاغذ را ندارند

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران قم با اشاره به نابسامانی وضعیت چاپ و نشر در این استان گفت: چا‍پخانه‌ها به دلیل اینکه نمی‌توانند کاغذ خریداری کنند و ناشر و مشتری نیز سفارش چاپ کتاب نمی‌دهند، دچار رکود فعالیت شده و این موضوع موجب بلاتکلیفی بسیاری از اهالی چاپ شده است.

 
 
کتاب‌فروشی 54 ساله اغذیه فروشی شد/کوفته به جای کتاب!

حالا دیگر تغییر کاربری مغازه‌های کتابفروشی، اتفاق تازه‌ای نیست و در سال‌های اخیر همواره با انتشار اخبار متعددی در این زمینه مواجه بوده‌ایم. گویا تعطیلی هر کتاب‌فروشی، مهر تایید دوباره‌ای است بر اقتصاد بی‌رونق نشر و جامعه‌ای که کوفته را بیشتر از کباب دوست دارد!

 
 
تولید کفش های فوق سبک با چاپ سه بعدی الیاف

یک شرکت تولید کننده وسایل ورزشی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی موفق به تولید الیافی شد که با استفاده از آنها می توان کفش هایی فوق سبک، با انعطاف و کیفیت بالا تولید کرد.

 
 
 تصمیم دولت برای پرداخت تفاوت ارزی به کاغذ ناپخته و شتابزده است

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با حمایت از تک نرخی شدن ارز،‌ تهیه فهرست کالاهای اساسی و افزوده شدن کاغذ به این فهرست برای دریافت تفاوت ارزی را تصمیمی ناپخته و شتابزده دانست و گفت:‌ دولت تکلیف را مشخص کند،‌ ارز تک نرخی شده یا هنوز چند نرخی است؟

 

صنعت چاپ اصفهان در رکود است ( ۲٨ فروردین ۱٣۹٧ )

 
صنعت چاپ اصفهان در رکود است

یک فعال حوزه نشر کتاب گفت: صنعت نشر و چاپ نه تنها در اصفهان بلکه در کل کشور پیشرفتی نداشته و حتی می توان گفت در اصفهان پسرفت نیز کرده است. البته کسب و کار ناشرهایی که به نسبت نیاز اجتماع کتاب‌هایی همچون کتاب زبان، کمک درسی و کنکور چاپ می کنند، همچنان رونق دارد.

 
 
بازار کاغذ در انتظار ثبات/ سودجویان از نوسانات دلار سوءاستفاده می‌کنند

اینروزها که اقتصاد کشور درگیر نوسانات قیمت دلار است، دست‌اندرکاران حوزه کتاب نیز که در آستانه برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خود را برای حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی آماده می‌کنند با مشکلاتی در حوزه تامین کاغذ و افزایش ناگهانی قیمت این کالا روبرو شده‌اند. 

 
 
چه زمان‌هایی به کتاب صوتی گوش کنیم ؟

سایت پابلیشرز ویکلی به معرفی زمان‌هایی پرداخته که به اعتقادش بهترین فرصت برای گوش کردن به کتاب صوتی توسط علاقمندان به این نوع کتاب‌هاست . 

 
 
بی‌ثباتی نرخ ارز و به‌هم‌ریختگی بازار چاپ

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه در هفته‌های اخیر گفت: به دنبال افزایش قیمت دلار در هفته‌های اخیر، نوسانات قیمت مواد اولیه مورد نیاز چاپخانه‌داران، بازار را به هم ریخته است. 

 
 
هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در بوستان گفتگو

هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی از 29 خرداد تا اول تیر ماه امسال در بوستان گفتگو برگزار می‌شود، در این نمایشگاه بخشی مجزا به چاپ روی پارچه اختصاص یافته است.