اثری از وجود ارز حمایتی برای کاغذ دیده نمی‌شود

عضو کارگروه کاغذ کمیسیون فرهنگی گفت: سهمیه‌بندی موجود برای کاغذ را مفید نمی‌دانم، چرا که اثری از وجود ارز حمایتی در بازار دیده نمی‌شود.

 
 
کشف یک‌ باب انبار کتاب‌های قاچاق

یک انبار کتاب قاچاق در اولین روز هفته کتاب در تهران کشف و آثار موجود در آن پلمپ شد.

 
 
دولت نرخ بنزین را اصلاح کرد/ آغاز سهمیه‌بندی از بامداد ۲۴ آبان

دولت با انتشار یک اطلاعیه رسمی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، قیمت بنزین را اصلاح و نظام سهمیه بندی را از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه بار دیگر برقرار کرد.

 
 
آموزگار: نشر دیجیتال در ایران بی در و پیکر است

عضو اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران ضمن بیان تغیراتی که در عصر دیجیتال در حوزه کتاب ایجاد شده است، گفت: ما با یک بی در و پیکری در حوزه کتاب دیجیتال روبه‌رو هستیم؛ چون نه قوانینی متناسب با این شرایط وضع کرده‌ایم و نه حتی به آن اندیشیده‌ایم.

 
 
تشکیل اتاق فکر صنعت چاپ در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران

تشکیل اتاق فکر صنعت چاپ با هدف پیش‌بینی راهکارهای رفع مشکلات و معضلات صنعت چاپ از جمله تصمیمات شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه به شمار می‌آید.

 
 
90 هزار مترمربع سالن مسقف در اختیار نمایشگاه کتاب تهران قرار می‌دهیم

مدیرعامل مجموعه شهر آفتاب از امکان آماده‌سازی 90 هزارمترمربع سالن استاندارد و مسقف برای برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

 
 
با وجود کمیته نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاغذها راهی ستاد انتخابات نمی‌شوند

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای رونمایی از اِلِمان کتاب به شاهرود سفر کرده است، در حاشیه این مراسم از دقت نظر کمیته نظارت بر توزیع کاغذ در این وزارتخانه گفت و اعلام کرد: کاغذهای دولتی سر از ستاد انتخابات در نمی‌آورند.

 
 
بازار آرام و رقابتی و حال خوب کاغذ

بازار ناخوش کاغذ این روزها طعم شیرین آرامش را می‌چشد؛ بازاری که در آن رقابت حرف اول را می‌زند و عرضه و تقاضا هم‌پای هم پیش می‌رود. حضور ما در بازار کاغذ نشان می‌دهد که از التهابات گذشته، دیگر خبری نیست.
بازار آرام و رقابتی و حال خوب کاغذ +فیلم

 
 
توسعه صنایع فرهنگی با بهره‌گیری از صندوق‌ سرمایه‌گذاری خطرپذیر

با بهره‌گیری از مدل صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر می‌توان صنایع فرهنگی و خلاق را در کشور رشد و توسعه داد.

 
 
انتقال صحافی‌ها به شهرک صنعتی کاوه ۲ در انتظار موافقت اتاق اصناف تهران

با موافقت اتاق اصناف تهران، جانمایی صحافان به شهرک صنعتی کاوه ۲ اواخر امسال کلید می‌خورد.

 
 
چرا نزول قیمت کاغذ و دلار باعث سقوط قیمت کتاب‌ها نشد؟

با اینکه در ماه‌های اخیر قیمت کاغذ و دلار کاهش پیدا کرده است، اما هنوز کتاب‌ها با همان قیمت بالای گذشته فروخته می‌شود، چرا با وجود کاهش قیمت کاغذ که از مواد اساسی تولید کتاب است، شاهد کاهش قیمت کتاب‌ها نیستیم؟

 
 
مذاکره با وزیر صنعت برای افزایش سقف صادرات کاغذ

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ از مذاکره با وزیر صنعت برای افزایش سقف صادرات صنعت کاغذ بسته‌بندی خبر داد و گفت: بازار این کالا دچار رکودی نگران‌کننده است.

 
 
مذاکره با وزیر صنعت برای افزایش سقف صادرات کاغذ

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ از مذاکره با وزیر صنعت برای افزایش سقف صادرات صنعت کاغذ بسته‌بندی خبر داد و گفت: بازار این کالا دچار رکودی نگران‌کننده است.

 
 
شناسایی ۴۴۵ نشریه‌ای که درباره سهمیه‌ کاغذ سکوت کردند

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای درباره دو موضوع توزیع کاغذ با ارز دولتی برای مطبوعات و نحوه محاسبه یارانه شش ماه نخست سال ۹۸ توضیحاتی ارائه کرد.

 
 
وزیر ارشاد: توزیع ۲۵ هزار تن کاغذ، بازار را تا حدودی از بحران خارج کرد

وزیر ارشاد گفت: امسال تامین ۴۰ هزار تن کاغذ در حوزه نشر به منظور حمایت از ناشران برنامه‌ریزی شده است که ۲۵ هزار تن به منظور کنترل بازار کاغذ و حمایت از ناشران ثبت سفارش شده که بخشی از آن توزیع شده و بقیه در حال توزیع است.