صنعت بسته‌بندی خراسان‌رضوی روزگار خوشی ندارد؛ واردات مواد اولیه تولید مقوا و کارتن از عراق و افغانستان

 

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان کارتن، کاغذ و مقوای خراسان‌رضوی گفت: وقتی که صنعت بسته‌بندی از جمله تولید کارتن و مقوا فعالیت نداشته باشد سایر صنایع هم نمی‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند.
 
 
حرکت به سمت فروپاشی سلطنت کتاب‌های درسی/ کتاب درسی الکترونیکی تولید می‌شود

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه به دنبال فروپاشی سلطنت کتاب‌های درسی هستیم، گفت: این فرایند آغاز شده است و به معنای آن نیست که کتاب درسی نداشته باشیم، بلکه نقش کتاب‌های درسی تغییر کرده و برنامه‌محور می‌شود و به سمت چند تألیفی و چندرسانه‌ای شدن کتب درسی حرکت می‌کنیم.

 
 
حمایت دولت فقط محدود به کاغذ نباشد
کمک به واردات کاغذ آن هم با قرار گرفتن دوباره‌اش در فهرست کالاهای اساسی یکی از اقدامات مهم مسئولان برای برقراری تعادل نسبی در صنعت نشر است.
 
 
نوشدارو پس از مرگ سهراب؛ موزه چاپ بالاخره افتتاح می‌شود
تنها موزه تخصصی چاپ در کشور که توسطز مرحوم اسمعیل دمیرچی جمع‌آوری شده است،‌ ۶ سال است با مشکل خانه به دوشی دست و پنجه نرم می‌کند،‌ حالا کمتر از دو هفته پس از مرگ موسسش خبرها حکایت از راه‌اندازی این موزه در باغ کتاب تا پایان سال دارند.
 
 
پرتیراژترین روزنامه‌های جهان را بشناسید + جدول

با وجود گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری و پیشرفت تکنولوژی‌های نوین، بسیاری از مردم جهان همچنان ترجیح می‌دهند اخبار جهان را از طریق صفحات کاغذی روزنامه‌ها دنبال کنند.

 
 
لوازم‌التحریرهایی که جذاب نیست...

در شهریور ماه هر سال با نزدیک شدن به آستانه سال تحصیلی جدید بازار خرید نوشت افزار، گرم شده و دانش‌آموزان به همراه والدین خود روانه فروشگاه‌های سطح شهر می‌شوند تا نوشت افزار مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 
 
کاش می‌توانستم «ایران» را رها کنم/کاهش صفحات روزنامه محتمل است

مدیرعامل موسسه مطبوعاتی «ایران» ضمن اشاره به مشکلات مالی این مجموعه که عمدتاً ناشی از بحران کاغذ و کاهش آگهی‌هاست، تغییر استراتژی برای تبدیل این موسسه به یک شبکه تلویزیونی را رد کرد.

 
 
توقف تخفیف‌های ۴۰ درصدی شرکت پُست به کُتب و مطبوعات

دو سال پس از امضای تفاهمنامه با وزارت ارشاد، شرکت ملی پُست تخفیف‌های ۴۰ درصدی خود به ناشران و مدیران مطبوعات را برای ارسال محموله‌های آنها به نقاط مختلف کشور، متوقف کرد.

 
 
مردم می‌توانند علیه بازنشستگان شاغل در دستگاه‌ها اعلام جرم کنند

عضو فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه حضور بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی عنوان مجرمانه دارد، گفت: دادستان‌ها، کارکنان دستگاه ها و مردم می‌توانند علیه افراد بازنشسته شاغل اعلام جرم کنند.

 
 
نوزدهمین نمایشگاه تله کام مهرماه برگزار می‌شود

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تله کام ۲۰۱۸) مهرماه در تهران برگزار می‌شود.

 
 
محسن جوادی رئیس سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محسن جوادی، معاون امور فرهنگی این وزارتخانه را به عنوان رئیس سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب کرد.

 
 
افزایش ۲۷۰۰ تومانی میانگین قیمت کتاب طی یکسال گذشته

مقایسه آمار نشر کتاب در یکسال گذشته نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر کتاب‌ با افزایش ۲۶۸۲ تومانی (رشد 15 درصدی) از ۱۷ هزار و ۸۳۲ تومان در مرداد ۹۶ به ۲۰ هزار و ۵۱۴ تومان در مرداد ۹۷ رسیده است.

 
 
انتقال کارت به کارت با اپلیکیشن‌های موبایلی ممنوع است + تصویر نامه
پلیس فتا تهران طی نامه‌ای به تمامی بانک‌ها آن‌ها را از دادن سرویس بانکی به اپلیکیشن‌های موبایلی بر حذر داشت و تبعات خسارت مال‌باختگان را به عهده بانک‌ها دانست.
 
 
خاطرات طهران و محله سنگلج به روایت مرحوم اسماعیل دمیرچی در آخرین گفت‌و‌گو با «ایران»
فقدان استاد اسماعیل دمیرچی در جمعه 16 شهریور خبر تلخی برای صنعت چاپ و نشر ایران بود و اگر بگوییم با از دست دادن او این بخشی از تاریخ زنده این صنعت روی در نقاب خاک کشید بیراه نگفته‌ایم.
 
 
دانش‌آموختگان نباید به دنبال شغل دولتی باشند

معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه باید انتظار و توقع شغل دولتی را در نسل جدید از بین ببریم خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان نباید به دنبال شغل دولتی باشند. در این راستا گفته می‌شود بخش دولتی می‌تواند ولی خیر در واقع بخش دولتی چنین کششی را ندارد بلکه دانش‌آموختگان باید خودشان دانش و مهارتی را که فرا می‌گیرند باید این دانش و مهارت را بتوانند تبدیل به یک حرفه‌ عملی کنند.