مصرف نوشابه موجب تسریع در روند پیری می‌شود

طبق نتایج یک پژوهش جدید نوشیدن روزانه نوشابه‌های شیرین گازدار، پیر شدن سلول‌های بدن انسان را سرعت می‌بخشد.

 
 
هشدار پلیس در مورد پیامدهای ناخواسته استفاده از Face app

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در پی افزایش استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی از نرم افزار تغییر چهره Face app هشدارهایی را به کاربران ارائه کرد.

 
 
اظهارات جدید وزیر نفت درباره کارت‌ سوخت | کارت‌های سوخت جایگاه‌داران فعال می‌ماند

وزیر نفت با اشاره به لزوم استفاده از کارت سوخت از ۲۰ مرداد گفت: کسانی که موفق به دریافت کارت سوخت نشدند بعد از ۲۰ مرداد نیز می‌توانند از کارت جایگاهداران برای سوختگیری استفاده کنند.

 
 
فضای کسب و کار کشور حال و روز خوبی ندارد

معاون خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه در کشور ما عدالت مالیاتی وجود ندارد، گفت: عدالت مالیاتی مهم‌ترین عنصر مالیات‌ستانی است. چنین نیست که تولیدکنندگان نخواهند مالیات بدهند و بلکه شرایط،‌ به گونه‌ای است که تولیدکننده نمی‌تواند طلب خود را از شرکت‌های دولتی وصول کند.

 
 
آئین‌نامه جشنواره چاپ بازنگری می‌شود/ تمرکز بر فضای فرهنگی در عرصه چاپ

مدیرکل دفتر چاپ و نشر گفت: در حکم رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره حوزه چاپ، تاکید موکدی نسبت به تمرکز بر فضای فرهنگی چاپ شده است و ما در آئین‌نامه برگزاری جشنواره چاپ زمینه‌های فرهنگی را توسعه می‌دهیم.

 
 
جدیدترین جداول به‌روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد

​جدیدترین جداول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد.

 
 
دو هزار تُن کاغذ تا دو هفته آینده به دست متقاضیان می‌رسد

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای از تعیین میزان برآورد اولیه مصرف کاغذ روزنامه‌ها برای سه ماه آینده خبر داد.

 
 
درخواست افزایش قدرت خرید کارگران روی میز شورای عالی کار

عضو شورای عالی کار از ارائه درخواست افزایش قدرت خرید کارگران به شورای عالی کار از روش های غیر از افزایش مستقیم مزد خبر دادوگفت: تورم«مسکن» و «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها» رشد فزاینده داشته است.

 
 
کارنامه دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده آنلاین می‌شود

رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی آینده، کارنامه دانش‌آموزان به صورت آنلاین در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

 
 
تمام مدارس تا پایان امسال به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

وزیر ارتباطات گفت: تمامی مدارس کشور تا پایان سال ۹۸ به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

 
 
چرا حضور در سه رویداد جهانی نشر از اولویت کاری ایران خارج شد

مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران جزئیاتی درباره تدارک ایران برای حضور در شانزده نمایشگاه بین‌المللی کتاب و از اولویت خارج شدن حضور در برخی از نمایشگاه عنوان کرد.

 
 
کاغذ بندی 150 هزار تومان چرا باید 500 هزار تومان فروخته شود؟

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا می‌گوید:‌ قیمت واقعی کاغذ در بازار آزاد باید بندی ۱۵۰ هزار تومان باشد نه ۵۰۰ هزار تومان. 

 
 
ضرورت تدبیر و اقدام برای پیشگیری از مصرف بی رویه ی کاغذ گامی مهم در جهت صرفه جویی اقتصادی و حفاظت از محیط زیست

ضرورت تدبیر و اقدام برای پیشگیری از مصرف بی رویه ی کاغذ گامی مهم در جهت صرفه جویی اقتصادی و حفاظت از محیط زیست /در حاشیه اعلام شورای عالی فضای مجازی کشور در ارتباط با پیام رسان «بله» به عنوان یکی از سه پیام رسان داخلی برتر برای انجام مکاتبات، ارایه خدمات اداری، تبلیغات و استفاده نهادها و موسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی /نگاهی به یادداشت مدیرعامل بانک ملی ایران فرآورده های کاغذی نقش عمده ای در جوامع بشری دارند، تا جایی که یکی از راههای شناخت ملل پیشرفته جهان از نظر پیشرفت علم، فرهنگ ، تکنولوژی، بهداشت و اقتصاد ، مصرف سرانه کاغذ در چنین کشورهایی است. 

 
 
چالش «ساخت برچسب ایمنی و محافظ شیشه و پنجره» برای ایده‌پردازان

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو طی فراخوانی از ایده پردازان خلاق برای ارائه ایده و طرح خود به چالش نوآوری «ساخت برچسب ایمنی و محافظ چندمنظوره برای شیشه و پنجره» دعوت کرد.

 
 
نمایشگاه الکامپ؛ فرصتی برای صادرات فناوری ایران

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ضمن مهم دانستن حضور بازدیدکنندگان خارجی در نمایشگاه الکامپ گفت: این رویداد منجر به انعقاد قرارداد همکاری و صادرات فناوری ایران به کشورهای دیگر می‌شود.