راهنمای وب سایت خانواده چاپ
 
منوی اصلی
خانواده چاپ،با هدف ایجاد یک بانک اطلاعات تخصصی وجامع،که متشکل ازکلیه مشاغل­ صنعت میباشد راه اندازی شده است. تاکیداین سایت بر جمع آوری وارائه اطلاعات جامع به صورت طبقه بندی شده در قالب منوهای موجود درصفحه اصلی سایت می باشد.
 
  
عضویت و ورود کاربران
در صورت عضویت در سایت خانواده چاپ می توانید از امکانات خاصی مانند: درج آگهی­ برای­­ ماشین­ آلات، مزایده، مناقصه، معامله پایاپای­ کتب و مقالات خود با سایت، شغل یابی، دانلود کتب و مقالات تخصصی، مشارکت در تالار گفتمان، درج ایده های خود ، دریافت ایمیل خبرنامه هفتگی،نشریه الکترونیک و ... استفاده نمایید.
برای انجام این کار،ابتدا یک نام کاربری شخصی ایجاد نماییدو سپس در فرم `ورود اعضا` دکمه `ثبت عضویت` را فشار داده و اطلاعات کاربری خود را وارد نمایید. در این قسمت لزوما بک نام کاربری (username) و رمز عبور (password) برای خود انتخاب،تا از طریق آن بتوانید وارد سایت شوید. پس از ثبت اطلاعات و فشاردادن دکمه `ارسال` اطلاعات شما در سایت ثبت ، و سپس ایمیلی مبنی بر تایید عضویت­ شما ارسال میگردد .
از این پس شمامی توانید بانام کاربری و رمز عبور وارد سایت شده و از امکانات خاص اعضا نیزاستفاده نمایید.برای ورود به این قسمت از طریق فرم`ورود اعضا` نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. در صورت فراموش کردن رمز عبور می توانیدگزینه `رمز عبور را فراموش کرده ام` را انتخاب تاپس از وارد کردن نام کاربری، ایمیلی حامل یک لینک محرمانه جهت تغییر رمز عبور برای شما ارسال گردد تا بتوانید با ورود به این لینک رمز عبور جدیدی را برای خود ایجاد نمایید.
 
 
ویرایش اطلاعات کاربری
کاربران پس از ورود به سایت می توانند از طریق گزینه `ویرایش اطلاعات کاربری` مشخصات کاربری و رمز عبور خود را نیز ویرایش و تغییر دهند.
 
 
ثبت اطلاعات در سایت (اطلاعات موجود در گزینه های منوی اصلی سایت)
اعضای سایت می توانند با انتخاب گزینه `ثبت اطلاعات`، اطلاعات خود را برای درج در بانک اطلاعات سایت خانواده چاپ واردنموده و گزینه موردفعالیت خودرا نیزتعیین نمایند . این اطلاعات پس ازتایید مدیر سایت در منوی ذکر شده قرارگرفته و برای عموم کاربران قابل نمایش میگردد. درج اطلاعات در کلیه قسمتهای سایت و نمایش آن نیزکاملا رایگان می باشد .
 
 
درج آگهی تقاضای کار   (پرسنلی)
کاربران برای درج آگهی تقاصای کار می توانند در منوی `بازار کار ` وارد بخش `متقاضیان کار/ پرسنل` گردیده و اطلاعات خود را برای کار مورد نظر وارد نمایند.سپس این اطلاعات توسط مدیر سایت تاییدو در همین بخش لیست خواهدشد، تا کارفرمایان بتوانند بامراجعه به این بخش نیروی کارمورد نیاز خود را یافته و بطورمستقیم با آن ها تماس بگیرند.ضمنا کلیه این اطلاعات بصورت طبقه بندی ازطریق خبرنامه هفتگی ، برای کلیه اعضاء سایت ایمیل وهمچنین در کانال تلگرام خانواده چاپ نیز نیز،درمعرض دیدعموم علاقمندان قرارداده خواهدشد .
 
 
درج آگهی تقاضای نیروی کار   (کارفرما)
کارفرمایان برای درج آگهی تقاصای نیروی کار ، می توانند در منوی `بازار کار ` وارد بخش `کارفرما` شده و مشخصات کار و نیروی کار مورد نیاز خود وارد نمایند .این اطلاعات توسط مدیرسایت تایید و درهمین بخش لیست خواهدشد، که تا افرادجویای کار بتوانند بامراجعه به این بخش صاحبان کار و صنایع خود را یافته و بطورمستقیم با آن ها تماس بگیرند. ضمنا کلیه این اطلاعات بصورت طبقه بندی ازطریق خبرنامه هفتگی ، برای کلیه اعضاء سایت ایمیل وهمچنین در کانال تلگرام خانواده چاپ نیز نیز،درمعرض دیدعموم علاقمندان قرارداده خواهدشد .
 
 
درج آگهی در بخش بازارچه ماشین آلات
اعضای سایت می توانند با انتخاب گزینه `درج آگهی در بخش بازارچه ماشین آلات` اطلاعات ماشین آلات خود را برای خرید ، فروش ویامعاوضه در سایت درج کنند. این اطلاعات پس از تایید مدیر سایت ،بدون پرداخت هرگونه وجهی، درسایت قرار داده شده و برای کلیه کاربران نیز قابل مشاهده می باشد.
 
 
درج ایده در سایت
افرادی که دارای ایده ای در زمینه های مختلف صنعت میباشندمی توانند با ورود به بخش `صاحبان ایده` ، اشاراتی ازایده خود را (بارعایت نکات امنیتی) مطرح ، تاپس از تایید مدیر سایت در همین بخش قابل رویت گردد،تا افراد علاقه مند وخواهان سرمایه گزاری ،بتوانند پیام را در این بخش مشاهده و با صاحب آن ایده نیزبطورمستقیم تماس بگیرند.
 
  
اخبار سایت
در این ­بخش اخبارحوزه صنعت چاپ ،بسته بندی ، نشر ، تبلیغات و تکنولوژی های روز ،باذکر منابع جمع آوری ودرمعرض دید کاربران قرارگرفته وسپس بصورت مجموعه ای باعنوان خبرنامه هفتگی درپایان هرهفته به ایمیل اعضاء سایت ارسال می گردد.
 
 
نشریه الکترونیک
این بخش (چاپ وزندگی) ، شامل نوشته ها و مقالاتی از منابع مختلف می باشد که کاربران می توانند علاوه بر خواندن این نشریات به صورت آنلاین فایل PDF آن ها را نیز دانلود کنند.
 
 
تاریخ چاپ
این بخش محلی برای معرفی مجموعه رویدادهای صنعت چاپ ،که طی سالیان گذشته رخ داده است، می باشد.
 
 
 
نمایشگاه
در این بخش اطلاعات نمایشگاه ها به تفکیک ایرانی و خارجی نمایش داده می شود.
 
 
 
نقشه سایت
در قسمت نقشه سایت ،تمام گزینه های موجود در منوی اصلی سایت به صورت دسته بندی درکنارهم قرار داده شده اند و کاربران می توانند با یک نگاه تمام گزینه های موجود در منوی اصلی سایت را مشاهده  و آنچه می خواهند را سریع تر بیابند.
 
 
 
صفحه درباره ما
در این بخش به ارائه اهداف سایت و معرفی دست اندرکاران و یاری کنندگان سایت خانواده چاپ پرداخته می شود.
 
 
صفحه تماس با ما
این قسمت مربوط به چگونگی ارتباط بامدیرسایت خانواده چاپ میباشد ،به طریقی که کاربران می توانند باتکمیل فرم ارسال ایمیل با مدیر سایت مکاتبه ایمیلی ویادرصورت لزوم ،باشماره تلفن مشاور ارتباط داشته باشند.